بنام خداوند قادر و حکیم

پایان بهانه‌ای بنام بن لادن

۱ـ اعلام خبر کشته شدن «اسامه بن لادن» در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در حقیقت یک مانور تبلیغاتی است برای رفع نگرانی عمیق افکار عمومی مردم آمریکا و جهان از ناتوانی ارتش‌های مجهز ناتو در یافتن بن لادن و پاسخی است به پرسش‌های منتقدان اوباما درباره‌ی بیهوده بودن هزینه‌های فراوان اقدامات نظامی دولت آمریکا در خارج از مرزها که بر دوش مالیات دهندگان سنگینی می‌کند و بدین صورت باراک اوباما، به نمایش خسته کننده و ناامیدانه‌ی مقابله با القاعده و تروریسم توسط ارتش مجاوز آمریکا را پایان داد.

۲ـ بجز سخنرانی تبلیغاتی رئیس جمهور آمریکا، متأسفانه هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای اثبات کشته شدن بن لادن وجود نداشته و هیچ عکس یا فیلمی از عملیات کشته شدن بن لادن منتشر نشده است. در تنها عکس منتشر شده از چهره‌ی خونین بن لادن نیز ابهامات و تردیدهای وجود دارد که مونتاژ بودن آن را به ذهن متبادر می‌سازد.

۳ـ اوباما ادعا کرد که تفنگداران ارتش اشغالگر آمریکا در عملیاتی به مدت ۴۵ دقیقه به زندگی سرکرده‌ی تروریست‌ها خاتمه دهند در حالی که بیش ده سال از اشغال افغانستان به بهانه‌ی دستگیری بن‌لادن و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه این کشور می‌گذرد.

۴ـ همانطور که پیش‌بینی می‌شد بن لادن در هنگام دستگیری کشته شد و بدین ترتیب هرگز در دادگاهی حضور نیافت و ناگفته‌های خود از چگونگی تشکیل و نحوه‌ی اداره‌ی القاعده را به گور برد و جهانیان را در حسرت شنیدن حقایق اتهامات تروریستی خود از جمله طراحی هواپیماربایی و انفجار برج‌های دوقلو گذاشت!

۵ـ رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که طبق آیین مسلمانان(!؟)، جسد بن لادن در دریا انداخته شده است! در نتیجه حتی جسد بن لادن دیگر وجود خارجی ندارد تا ثابت شود سرکرده‌ی القاعده چه زمانی و چگونه کشته شده است!؟

۶ـ تردیدی نبود که اسامه بن لادن تنها بهانه‌ای برای حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه و فقط بازیچه‌ای برای اقدامات فریبکارانه‌ی دستگاه دیپلماسی و بنگاه‌های خبری آمریکا و متحدانش در عرصه‌ی بین‌المللی بود! اکنون با پایان این بهانه باید منتظر توجیهات جدیدی برای استمرار حضور نیروهای ناتو در افغانستان باشیم؛ ترفندهایی نظیر ادامه‌ی حیات القاعده، ناامنی در افغانستان و ضعف ارتش این کشور، برنامه هسته‌ای پاکستان یا ایران، تضمین امنیت جریان صدور نفت از خلیج فارس و دریای عمان، تنش در مرزهای پاکستان و هند و …


و السلام علی من اتبع الهدی

محمد مهدی پوینده

.

برچسب‌ها: , , ,

Leave a Reply

برچسب‌هایی که می‌توانید استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>